8805-2"X10YD
3M
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 8805-2"X10YD with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 8805-2"X10YD with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 8805-2"X10YD |
|---|---|
| Manufacturer | 3M |
| Description | THERM PAD 9.14MX50.8MM W/ADH WHT |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 24 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $69.456 | |||||
Specifications
Data sheet
| Usage: | - |
|---|---|
| Type: | Transfer Tape, Roll |
| Thickness: | 0.0049" (0.125mm) |
| Thermal Resistivity: | - |
| Thermal Conductivity: | 0.6 W/m-K |
| Shape: | Rectangular |
| Series: | 8805 |
| Outline: | 9.14m x 50.80mm |
| Other Names: | 0-00-21200-56240-2 02120056240 21200562402 70-0062-9311-5 70006293115 8805-2X10YD |
| Material: | Acrylic |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 3 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Thermal Pad White 9.14m x 50.80mm Rectangular Adhesive - Both Sides |
| Color: | White |
| Backing, Carrier: | Polyester |
| Adhesive: | Adhesive - Both Sides |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 8805-2"X10YD, use the request quote form to request 8805-2"X10YD pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 8805-2"X10YD.The price and lead time for 8805-2"X10YD depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 8805-2"X10YD.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


