87541VDG/K2
Nuvoton Technology Corporation America
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 87541VDG/K2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 87541VDG/K2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 87541VDG/K2 |
|---|---|
| Manufacturer | Nuvoton |
| Description | IC Mcu 16 Bit 4KB Rom 176LQFP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | - |
|---|---|
| Supplier Device Package: | 176-LQFP (24x24) |
| Speed: | 20MHz |
| Series: | - |
| RAM Size: | 2K x 8 |
| Program Memory Type: | ROM |
| Program Memory Size: | 4KB (4K x 8) |
| Peripherals: | PWM, WDT |
| Packaging: | Tray |
| Package / Case: | 176-LQFP |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | - |
| Number of I/O: | 88 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 4 (72 Hours) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| EEPROM Size: | - |
| Detailed Description: | CR16B - Microcontroller IC 16-Bit 20MHz 4KB (4K x 8) ROM 176-LQFP (24x24) |
| Data Converters: | A/D 5x8b, D/A 4x8b |
| Core Size: | 16-Bit |
| Core Processor: | CR16B |
| Connectivity: | Host Interface, I²C, PS/2, SMBus, UART/USART |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 87541VDG/K2, use the request quote form to request 87541VDG/K2 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 87541VDG/K2.The price and lead time for 87541VDG/K2 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 87541VDG/K2.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation



