Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 875075755002 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 875075755002
Manufacturer Wurth Electronics
Description WCAP-PSLC ALUMINUM POLYMER CAP
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 400 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs50 pcs100 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:50V
Type:Polymer
Tolerance:±20%
Surface Mount Land Size:0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
Size / Dimension:0.315" Dia (8.00mm)
Series:WCAP-PSLC
Ratings:-
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:Radial, Can - SMD
Other Names:732-11957-1
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:24 Weeks
Lifetime @ Temp.:2000 Hrs @ 105°C
Lead Spacing:-
Height - Seated (Max):0.472" (12.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance):40 mOhm
Detailed Description:22µF 50V Aluminum Polymer Capacitor Radial, Can - SMD 40 mOhm 2000 Hrs @ 105°C
Capacitance:22µF