870-06/005
Fan-S Division / Qualtek Electronics Corp.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 870-06/005 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 870-06/005 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 870-06/005 |
|---|---|
| Manufacturer | Fan-S Division / Qualtek Electronics Corp. |
| Description | LINE FILTER 115/250VAC 6A CHAS |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 24 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $36.197 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Rated DC: | - |
|---|---|
| Voltage - Rated AC: | 115V, 250V |
| Termination Style: | Quick Connect |
| Series: | 870 |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 85°C |
| Mounting Type: | Chassis Mount |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 22 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Inductance: | L1 - 2.7mH, L2 - 14mH |
| Frequency - Operating: | 50/60Hz |
| Filter Type: | Single Phase |
| Current: | 6A |
| Configuration: | Two Stage |
| Approvals: | CSA, UR, VDE |
| Applications: | General Purpose |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 870-06/005, use the request quote form to request 870-06/005 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 870-06/005.The price and lead time for 870-06/005 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 870-06/005.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation



