868-062-000
Hamlin / Littelfuse
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 868-062-000 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 868-062-000 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 868-062-000 |
|---|---|
| Manufacturer | Littelfuse Inc. |
| Description | FUSE HOLDER BLADE 32V PANEL MNT |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 2700 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.632 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - DC Spark Over (Nom): | - |
|---|---|
| Termination Style: | - |
| Series: | 868 |
| Response Time: | Blade |
| Other Names: | 868-062-000-ND 868062000 F5224 |
| Orientation: | 1 |
| Number of Circuits: | 0.75" L x 0.2" W x 0.74" H (19.1mm x 5.1mm x 18.8mm) |
| Mounting Type: | Panel Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 8 Weeks |
| Manufacturer Part Number: | 868-062-000 |
| Fuse Size: | Holder |
| For Use With/Related Products: | ATC, ATO |
| Expanded Description: | Fuse Holder 32V 1 Circuit Blade Panel Mount |
| Description: | FUSE HOLDER BLADE 32V PANEL MNT |
| Current Rating: | - |
| Contact Material: | - |
| Contact Finish Thickness: | - |
| Barrel Depth: | 32V |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 868-062-000, use the request quote form to request 868-062-000 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 868-062-000.The price and lead time for 868-062-000 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 868-062-000.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation



