864-18MMX55M
3M
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 864-18MMX55M with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 864-18MMX55M with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 864-18MMX55M |
|---|---|
| Manufacturer | 3M |
| Description | TAPE MASKING CLEAR 0.71"X 60YDS |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 240 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $5.886 | |||||
Specifications
Data sheet
| Width: | 0.71" (18.00mm) |
|---|---|
| Usage: | General Purpose |
| Thickness - Backing, Carrier: | - |
| Thickness - Adhesive: | - |
| Thickness: | 0.0064" (6.4 mils, 0.163mm) |
| Temperature Range: | - |
| Tape Type: | Masking |
| Shelf Life Start: | Date of Manufacture |
| Shelf Life: | 18 Months |
| Series: | Scotch® 864 |
| Packaging: | Roll |
| Other Names: | 00021200882487 02120088248 2120088248 21200882487 70006152113 7010372589 86418MMX55M |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 4 Weeks |
| Length: | 180' (55.0m) 60 yds |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Color: | Clear |
| Backing, Carrier: | Polypropylene Film |
| Adhesive: | Pressure Sensitive Adhesive (PSA) |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 864-18MMX55M, use the request quote form to request 864-18MMX55M pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 864-18MMX55M.The price and lead time for 864-18MMX55M depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 864-18MMX55M.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


