861VH509ER6
Bomar (Winchester Electronics)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 861VH509ER6 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 861VH509ER6 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 861VH509ER6 |
|---|---|
| Manufacturer | Bomar (Winchester Electronics) |
| Description | CONN F JACK STR 75 OHM EDGE MNT |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 160 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $10.37 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage Rating: | 500V |
|---|---|
| Shield Termination: | Solder |
| Series: | V-Bite® |
| Packaging: | Bulk |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 65°C |
| Number of Ports: | 1 |
| Mounting Type: | Board Edge, End Launch |
| Mounting Feature: | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Mating Cycles: | 500 |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 15 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Insertion Loss: | - |
| Ingress Protection: | - |
| Includes: | - |
| Impedance: | 75 Ohm |
| Housing Color: | Silver |
| Frequency - Max: | 5GHz |
| Features: | - |
| Fastening Type: | Threaded |
| Dielectric Material: | Polytetrafluoroethylene (PTFE) |
| Detailed Description: | F Type Connector Jack, Female Socket 75 Ohm Board Edge, End Launch Solder |
| Contact Termination: | Solder |
| Connector Type: | Jack, Female Socket |
| Connector Style: | F Type |
| Center Contact Plating: | Gold |
| Center Contact Material: | Brass |
| Cable Group: | RG-6, 59 |
| Body Material: | Brass |
| Body Finish: | Nickel |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 861VH509ER6, use the request quote form to request 861VH509ER6 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 861VH509ER6.The price and lead time for 861VH509ER6 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 861VH509ER6.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation



