8616-85ML
MG Chemicals
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 8616-85ML with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 8616-85ML with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 8616-85ML |
|---|---|
| Manufacturer | MG Chemicals |
| Description | SUPER THERMAL GREASE |
| Lead Free Status / RoHS Status | Not applicable / Not applicable |
| Reference Price (In US Dollars) | 5 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $25.45 | |||||
Specifications
Data sheet
| Type: | Non-Silicone Grease |
|---|---|
| Storage/Refrigeration Temperature: | 14°F ~ 104°F (-10°C ~ 40°C) |
| Size / Dimension: | 85 ml Tube |
| Shipping Info: | - |
| Shelf Life Start: | Date of Manufacture |
| Shelf Life: | 60 Months |
| Series: | - |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 3 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Not applicable / Not applicable |
| Detailed Description: | Thermal Non-Silicone Grease 85 ml Tube |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 8616-85ML, use the request quote form to request 8616-85ML pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 8616-85ML.The price and lead time for 8616-85ML depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 8616-85ML.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


