86092325313755ELF
Amphenol Commercial (Amphenol ICC)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 86092325313755ELF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 86092325313755ELF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 86092325313755ELF |
|---|---|
| Manufacturer | Amphenol FCI |
| Description | DIN RA HEADER F |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | 50 pcs | 100 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $1.35 | $1.19 | $1.12 | $1.073 | $1.027 | |
| 352 pcs | 704 pcs | 1056 pcs | 2816 pcs | ||
| $0.933 | $0.84 | $0.747 | $0.677 | ||
Specifications
Data sheet
| Termination: | Solder |
|---|---|
| Style: | B/2 (1/2 B) |
| Series: | 8609 |
| Pitch: | 0.100" (2.54mm) |
| Packaging: | Tray |
| Other Names: | 609-5409 86092325313755ELF-ND |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Number of Rows: | 2 |
| Number of Positions Loaded: | All |
| Number of Positions: | 32 |
| Mounting Type: | Through Hole, Right Angle |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Material Flammability Rating: | UL94 V-0 |
| Material - Insulation: | Polyester Thermoplastic, Glass Filled |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 6 Weeks |
| Level, Class: | 2 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Features: | - |
| Current Rating: | 1.5A |
| Contact Finish Thickness: | - |
| Contact Finish: | Gold |
| Connector Type: | Header, Male Pins |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 86092325313755ELF, use the request quote form to request 86092325313755ELF pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 86092325313755ELF.The price and lead time for 86092325313755ELF depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 86092325313755ELF.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

