8552
VCC (Visual Communications Company)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 8552 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 8552 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 8552 |
|---|---|
| Manufacturer | VCC (Visual Communications Company) |
| Description | LAMP INCAND RT-1.25 SCREW 6.3V |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage Rating: | 6.3V |
|---|---|
| Type: | Incandescent |
| Series: | - |
| Other Names: | CM8552 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| MSCP (Mean Spherical Candle Power): | 0.55 |
| Lens Style: | Round with Domed Top |
| Lens Size: | RT-1 1/4 |
| Lead Style: | Screw |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Incandescent Lamp Clear 6.3V Round with Domed Top, T-1 1/4 Screw |
| Color: | Clear |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 8552, use the request quote form to request 8552 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 8552.The price and lead time for 8552 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 8552.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


