85411AMLF
Renesas Electronics America
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 85411AMLF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 85411AMLF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 85411AMLF |
|---|---|
| Manufacturer | Renesas |
| Description | Clock Fanout Buffer (Distribution) IC 1: 2 65 MHz 8-SOIC (.154", 3.9mm Width) |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $6.946 | $6.27 | $5.655 | $5.532 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 2.97 V ~ 3.63 V |
|---|---|
| Type: | Fanout Buffer (Distribution) |
| Supplier Device Package: | 8-SOIC |
| Series: | - |
| Ratio - Input:Output: | 1:2 |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Output: | LVDS |
| Other Names: | 800-1184 800-1184-5 800-1184-ND ICS85411AMLF |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 70°C |
| Number of Circuits: | 1 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Input: | HCSL, LVDS, LVHSTL, LVPECL, SSTL |
| Frequency - Max: | 650MHz |
| Differential - Input:Output: | Yes/Yes |
| Detailed Description: | Clock Fanout Buffer (Distribution) IC 1:2 650MHz 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Base Part Number: | ICS85411 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 85411AMLF, use the request quote form to request 85411AMLF pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 85411AMLF.The price and lead time for 85411AMLF depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 85411AMLF.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation



