853856
Hamlin / Littelfuse
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 853856 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 853856 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 853856 |
|---|---|
| Manufacturer | Hamlin / Littelfuse |
| Description | FUSE HLDR CAP CARTRIDGE 250V 16A |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage: | 250V |
|---|---|
| Termination Style: | - |
| Series: | - |
| Orientation: | - |
| Mounting Type: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Fuseholder Type: | - |
| Fuse Type: | Cartridge |
| Fuse Size: | 5mm x 20mm |
| For Use With/Related Products: | 5mm x 20mm |
| Detailed Description: | Fuse 16A 250V Cartridge |
| Current Rating: | 16A |
| Contact Material: | - |
| Contact Finish: | - |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 853856, use the request quote form to request 853856 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 853856.The price and lead time for 853856 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 853856.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation



