8532-32L
API Delevan
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 8532-32L with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 8532-32L with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 8532-32L |
|---|---|
| Manufacturer | API Delevan |
| Description | IND Power Molded/Unshielded WW 390uH 15% 1KHz Ferrite 680mA 770mOhm DCR 8532 T/R w/CERTS |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $4.403 | $3.974 | $3.585 | $3.507 | ||
Specifications
Data sheet
| Type: | - |
|---|---|
| Tolerance: | ±15% |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.860" L x 0.320" W (21.84mm x 8.12mm) |
| Shielding: | Unshielded |
| Series: | 8532 |
| Ratings: | - |
| Q @ Freq: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Other Names: | 8532-32L TR 8532-32LTR 853232L DN3232TR |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Material - Core: | Ferrite |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 9 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Inductance Frequency - Test: | 1kHz |
| Inductance: | 390µH |
| Height - Seated (Max): | 0.286" (7.26mm) |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Detailed Description: | 390µH Unshielded Inductor 680mA 770 mOhm Max Nonstandard |
| DC Resistance (DCR): | 770 mOhm Max |
| Current Rating: | 680mA |
| Current - Saturation: | 320mA |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 8532-32L, use the request quote form to request 8532-32L pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 8532-32L.The price and lead time for 8532-32L depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 8532-32L.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
