844003EGI-01LF
IDT (Integrated Device Technology)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 844003EGI-01LF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 844003EGI-01LF
Manufacturer IDT (Integrated Device Technology)
Description IC SYNTHESIZER 2LVDS 24-TSSOP
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Supply:3.135 V ~ 3.465 V
Type:Frequency Synthesizer
Supplier Device Package:24-TSSOP
Series:FemtoClock®
Ratio - Input:Output:2:2
Packaging:Tube
Package / Case:24-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
PLL:Yes with Bypass
Output:LVDS
Other Names:800-2246
ICS844003EGI-01LF
ICS844003EGI01LF
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Number of Circuits:1
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Input:LVCMOS, LVTTL, Crystal
Frequency - Max:340MHz