830AS24045
Tamura
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 830AS24045 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 830AS24045
Manufacturer Tamura
Description AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 11W
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Weight:-
Voltage - Output:24V
Voltage - Input:120VAC
Size / Dimension:3.58" L x 2.28" W x 2.07" H (91.0mm x 58.0mm x 52.5mm)
Series:830AS
Region Utilized:North America
Power (Watts):11W
Polarization:Positive Center
Output Connector:Barrel Plug R/A, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 12.5mm
Other Names:MT7171
Operating Temperature:-10°C ~ 40°C
No Load Power Consumption:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Input Type:Fixed Blade
Input Connector:NEMA 1-15P
Form:Wall Mount
Efficiency:-
Detailed Description:24V 11W AC/DC External Wall Mount Adapter Fixed Blade Input
Current - Output (Max):450mA
Cord Length:72" (1.83m)