825F3R3E
Ohmite
825F3R3E
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 825F3R3E with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 825F3R3E
Manufacturer Ohmite
Description RES CHAS MNT 3.3 OHM 1% 25W
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Size / Dimension:1.062" L x 1.094" W (26.98mm x 27.79mm)
Series:Metal-Mite®89
Resistance:3.3 Ohms
Power (Watts):25W
Packaging:Bulk
Package / Case:Axial, Box
Operating Temperature:-55°C ~ 275°C
Height - Seated (Max):0.556" (14.12mm)
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:3.3 Ohms ±1% 25W Wirewound Chassis Mount Resistor