Mill-Max
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 816-22-059-10-009101 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 816-22-059-10-009101
Manufacturer Mill-Max
Description CONN SPRING-LOADED
Lead Free Status / RoHS Status RoHS Compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
50 pcs
Data sheet
Series:816
Row Spacing:-
RoHS Status:RoHS Compliant
Pitch:0.100" (2.54mm)
Packaging:Tube
Number of Rows:1
Number of Contacts:59
Mounting Type:Through Hole
Material:Copper Alloy
Manufacturer Standard Lead Time:4 Weeks
Detailed Description:59 Position Spring Piston Connector Through Hole