Mill-Max
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 813-22-052-30-004101 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 813-22-052-30-004101
Manufacturer Mill-Max
Description CONN SPRING CONT 52 POS .236 SMD
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs500 pcs
1000 pcs5000 pcs10000 pcs
Data sheet
Series:813
Row Spacing:0.100" (2.54mm)
Pitch:0.100" (2.54mm)
Packaging:Tube
Other Names:8132205230004100
ED8134-52
Number of Rows:2
Number of Contacts:52
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material:Copper Alloy
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Detailed Description:52 Position Spring Piston Connector Surface Mount