7M12000048
TXC Corporation
7M12000048
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 7M12000048 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 7M12000048
Manufacturer TXC Corporation
Description CRYSTAL 12MHZ 12PF SMD
(In US Dollars)
3000 pcs
Data sheet
Type:MHz Crystal
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Series:7M
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:4-SMD, No Lead
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Operating Mode:-
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:21 Weeks
Load Capacitance:12pF
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.032" (0.80mm)
Frequency Tolerance:±30ppm
Frequency Stability:±30ppm
Frequency:12MHz
Detailed Description:12MHz ±30ppm Crystal 12pF 4-SMD, No Lead