79RC32H435-350BC
IDT (Integrated Device Technology)
79RC32H435-350BC
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 79RC32H435-350BC with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 79RC32H435-350BC
Manufacturer IDT (Integrated Device Technology)
Description IC MPU INTERPRISE 350MHZ 256BGA
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - I/O:3.3V
USB:-
Supplier Device Package:256-CABGA (17x17)
Speed:350MHz
Series:Interprise™
Security Features:-
SATA:-
RAM Controllers:DDR
Packaging:Tray
Package / Case:256-LBGA
Other Names:IDT79RC32H435-350BC
IDT79RC32H435-350BC-ND
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)
Number of Cores/Bus Width:1 Core, 32-Bit
Moisture Sensitivity Level (MSL):4 (72 Hours)
Graphics Acceleration:No
Ethernet:10/100 Mbps (1)
Display & Interface Controllers:-
Detailed Description:MIPS32 Microprocessor IC Interprise™ 1 Core, 32-Bit 350MHz 256-CABGA (17x17)