Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 76889440150 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 76889440150
Manufacturer Wurth Electronics
Description INDUCTOR ARRAY 2 COIL 15UH SMD
(In US Dollars)
1000 pcs
Data sheet
Tolerance:±20%
Size / Dimension:0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm)
Shielding:Shielded
Series:WE-TDC HV
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Nonstandard
Other Names:732-11698-2
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Number of Coils:2
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:14 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Inductance - Connected In Parallel:15µH
Height:0.161" (4.10mm)
Detailed Description:Shielded 2 Coil Inductor Array Inductance - Connected in Series 15µH Inductance - Connected in Parallel 355 mOhm DC Resistance (DCR) - Parallel 1.25A Nonstandard
DC Resistance (DCR) - Series:-
DC Resistance (DCR) - Parallel:355 mOhm
Current Saturation - Parallel:2.8A
Current Rating - Parallel:1.25A