767141750GPTR13
CTS Electronic Components
767141750GPTR13
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 767141750GPTR13 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 767141750GPTR13
Manufacturer CTS Electronic Components
Description RES ARRAY 13 RES 75 OHM 14SOIC
(In US Dollars)
2000 pcs
Data sheet
Tolerance:±2%
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.390" L x 0.220" W (9.91mm x 5.59mm)
Series:767
Resistor-Ratio-Drift:-
Resistor Matching Ratio:-
Resistance (Ohms):75
Power Per Element:100mW
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:14-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Number of Resistors:13
Number of Pins:14
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:10 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.093" (2.36mm)
Detailed Description:75 Ohm ±2% 100mW Power Per Element Bussed 13 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 14-SOIC (0.220", 5.59mm Width)