766163561GPTR13
Buy 766163561GPTR13 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 766163561GPTR13
Manufacturer CTS Electronic Components
Description RES ARRAY 8 RES 560 OHM 16SOIC
Data sheet
Tolerance:±2%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.390" L x 0.154" W (9.90mm x 3.90mm)
Resistor Matching Ratio:-
Resistance (Ohms):560
Power Per Element:160mW
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Number of Resistors:8
Height - Seated (Max):0.069" (1.75mm)
Detailed Description:560 Ohm ±2% 160mW Power Per Element Isolated 8 Resistor Network/Array ±100ppm/°C 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)