766163510GPTR7
CTS Electronic Components
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 766163510GPTR7 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 766163510GPTR7
Manufacturer CTS Electronic Components
Description RES ARRAY 8 RES 51 OHM 16SOIC
(In US Dollars)
800 pcs
Data sheet
Tolerance:±2%
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.390" L x 0.154" W (9.90mm x 3.90mm)
Series:766
Resistor-Ratio-Drift:-
Resistor Matching Ratio:-
Resistance (Ohms):51
Power Per Element:160mW
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Number of Resistors:8
Number of Pins:16
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:10 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.069" (1.75mm)
Detailed Description:51 Ohm ±2% 160mW Power Per Element Isolated 8 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)