766141274GPTR13
CTS Electronic Components
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 766141274GPTR13 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 766141274GPTR13
Manufacturer CTS Electronic Components
Description RES ARRAY 13 RES 270K OHM 14SOIC
(In US Dollars)
3000 pcs
Data sheet
Tolerance:±2%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.341" L x 0.154" W (8.65mm x 3.90mm)
Series:766
Resistor-Ratio-Drift:-
Resistor Matching Ratio:-
Resistance (Ohms):270k
Power Per Element:80mW
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Number of Resistors:13
Number of Pins:14
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:10 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.069" (1.75mm)
Detailed Description:270k Ohm ±2% 80mW Power Per Element Bussed 13 Resistor Network/Array ±100ppm/°C 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)