752181563GPTR7
CTS Electronic Components
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 752181563GPTR7 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 752181563GPTR7
Manufacturer CTS Electronic Components
Description RES ARRAY 16 RES 56K OHM 18DRT
(In US Dollars)
1000 pcs
Data sheet
Tolerance:±2%
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.515" L x 0.080" W (13.08mm x 2.03mm)
Series:752
Resistor-Ratio-Drift:-
Resistor Matching Ratio:-
Resistance (Ohms):56k
Power Per Element:80mW
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:18-DRT
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Number of Resistors:16
Number of Pins:18
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:10 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.100" (2.53mm)
Detailed Description:56k Ohm ±2% 80mW Power Per Element Bussed 16 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 18-DRT