752091104JPTR7
CTS Electronic Components
752091104JPTR7
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 752091104JPTR7 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 752091104JPTR7
Manufacturer CTS Electronic Components
Description RES ARRAY 8 RES 100K OHM 9SRT
(In US Dollars)
1000 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.515" L x 0.080" W (13.08mm x 2.03mm)
Resistor Matching Ratio:-
Resistance (Ohms):100k
Power Per Element:80mW
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:9-SRT
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Number of Resistors:8
Number of Pins:9
Height - Seated (Max):0.100" (2.53mm)
Detailed Description:100k Ohm ±5% 80mW Power Per Element Bussed 8 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 9-SRT