752081471GPTR13
CTS Electronic Components
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 752081471GPTR13 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 752081471GPTR13
Manufacturer CTS Electronic Components
Description RES ARRAY 7 RES 470 OHM 8SRT
(In US Dollars)
5000 pcs
Data sheet
Tolerance:±2%
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.465" L x 0.080" W (11.81mm x 2.03mm)
Series:752
Resistor-Ratio-Drift:-
Resistor Matching Ratio:-
Resistance (Ohms):470
Power Per Element:80mW
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:8-SRT
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Number of Resistors:7
Number of Pins:8
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:10 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.100" (2.53mm)
Detailed Description:470 Ohm ±2% 80mW Power Per Element Bussed 7 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 8-SRT