74LVC1G3157GV-Q10H
Nexperia
74LVC1G3157GV-Q10H
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 74LVC1G3157GV-Q10H with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 74LVC1G3157GV-Q10H
Manufacturer Nexperia
Description IC MUX/DEMUX 2CH 6TSOP
(In US Dollars)
3000 pcs6000 pcs15000 pcs30000 pcs75000 pcs
Data sheet
Voltage - Supply, Single (V+):1.65 V ~ 5.5 V
Voltage - Supply, Dual (V±):-
Switch Time (Ton, Toff) (Max):4ns, 3.5ns
Switch Circuit:SPDT
Supplier Device Package:6-TSOP
Series:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:SC-74, SOT-457
Other Names:1727-8038-2
74LVC1G3157GV-Q10H-ND
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C (TA)
On-State Resistance (Max):10 Ohm
Number of Circuits:1
Multiplexer/Demultiplexer Circuit:2:1
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Detailed Description:1 Circuit IC Switch 2:1 10 Ohm 6-TSOP
Current - Leakage (IS(off)) (Max):5µA
Crosstalk:-
Charge Injection:7.5pC
Channel-to-Channel Matching (ΔRon):-
Channel Capacitance (CS(off), CD(off)):6pF
Base Part Number:74LVC1G3157
-3db Bandwidth:300MHz