74F377SCX
AMI Semiconductor / ON Semiconductor
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 74F377SCX with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 74F377SCX
Manufacturer AMI Semiconductor / ON Semiconductor
Description IC FF D-TYPE SNGL 8BIT 20SOIC
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Supply:4.5 V ~ 5.5 V
Type:D-Type
Trigger Type:Positive Edge
Series:74F
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:20-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Output Type:Non-Inverted
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)
Number of Elements:1
Number of Bits per Element:8
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Max Propagation Delay @ V, Max CL:7ns @ 5V, 50pF
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Function:Standard
Current - Quiescent (Iq):48mA
Current - Output High, Low:1mA, 20mA
Clock Frequency:130MHz