746X101222J
CTS Electronic Components
746X101222J
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 746X101222J with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 746X101222J
Manufacturer CTS Electronic Components
Description RES ARRAY 8 RES 2.2K OHM 1206
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Series:746
Resistor-Ratio-Drift:-
Resistor Matching Ratio:-
Resistance (Ohms):2.2k
Power Per Element:31mW
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Other Names:746X101222JTR
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Number of Resistors:8
Number of Pins:10
Mounting Type:Surface Mount
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)
Detailed Description:2.2k Ohm ±5% 31mW Power Per Element Bussed 8 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals