744C083150JTR
CTS Electronic Components
744C083150JTR
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 744C083150JTR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 744C083150JTR
Manufacturer CTS Electronic Components
Description RES ARRAY 4 RES 15 OHM 2012
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.200" L x 0.126" W (5.08mm x 3.20mm)
Series:744
Resistor-Ratio-Drift:-
Resistor Matching Ratio:-
Resistance (Ohms):15
Power Per Element:125mW