744C083124JP
CTS Electronic Components
744C083124JP
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 744C083124JP with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 744C083124JP
Manufacturer CTS Electronic Components
Description RES ARRAY 4 RES 120K OHM 2012
(In US Dollars)
8000 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.200" L x 0.126" W (5.08mm x 3.20mm)
Series:744
Resistor-Ratio-Drift:-
Resistor Matching Ratio:-
Resistance (Ohms):120k
Power Per Element:125mW
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:2012, Concave, Long Side Terminals
Other Names:744C083124JPTR
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Number of Resistors:4
Number of Pins:8
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:20 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)
Detailed Description:120k Ohm ±5% 125mW Power Per Element Isolated 4 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 2012, Concave, Long Side Terminals