Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 7448990150 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 7448990150
Manufacturer Wurth Electronics
Description INDUCT ARRAY 2 COIL 15UH SMD
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 600 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs50 pcs100 pcs
Data sheet
Tolerance:±20%
Size / Dimension:0.453" L x 0.394" W (11.50mm x 10.00mm)
Shielding:Shielded
Series:WE-MCRI
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:Nonstandard
Other Names:732-11674-1
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Number of Coils:2
Inductance - Connected In Parallel:15µH
Height:0.354" (9.00mm)
Detailed Description:Shielded 2 Coil Inductor Array Inductance - Connected in Series 15µH Inductance - Connected in Parallel 87 mOhm DC Resistance (DCR) - Parallel 3.9A Nonstandard
DC Resistance (DCR) - Series:-
DC Resistance (DCR) - Parallel:87 mOhm
Current Saturation - Parallel:9.5A
Current Rating - Parallel:3.9A