Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 744889030100 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 744889030100
Manufacturer Wurth Electronics
Description INDUCT ARRAY 2 COIL 10UH SMD
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs50 pcs
100 pcs500 pcs1000 pcs
Data sheet
Tolerance:±20%
Size / Dimension:0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm)
Shielding:Shielded
Series:WE-MTCI
Packaging:Original-Reel®
Package / Case:Nonstandard
Other Names:732-11680-6
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Number of Coils:2
Inductance - Connected In Parallel:10µH
Height:0.122" (3.10mm)
Detailed Description:Shielded 2 Coil Inductor Array Inductance - Connected in Series 10µH Inductance - Connected in Parallel 1.1 Ohm DC Resistance (DCR) - Parallel 0.95A Nonstandard
DC Resistance (DCR) - Series:-
DC Resistance (DCR) - Parallel:1.1 Ohm
Current Saturation - Parallel:1.5A
Current Rating - Parallel:0.95A