Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 744889020220 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 744889020220
Manufacturer Wurth Electronics
Description INDUCT ARRAY 2 COIL 22UH SMD
(In US Dollars)
1000 pcs
Data sheet
Tolerance:±20%
Size / Dimension:0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm)
Shielding:Shielded
Series:WE-MTCI
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Nonstandard
Other Names:732-11682-2
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Number of Coils:2
Inductance - Connected In Parallel:22µH
Height:0.122" (3.10mm)
Detailed Description:Shielded 2 Coil Inductor Array Inductance - Connected in Series 22µH Inductance - Connected in Parallel 1.6 Ohm DC Resistance (DCR) - Parallel 0.6A Nonstandard
DC Resistance (DCR) - Series:-
DC Resistance (DCR) - Parallel:1.6 Ohm
Current Saturation - Parallel:1A
Current Rating - Parallel:0.6A