Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 744870680 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 744870680
Manufacturer Wurth Electronics
Description INDUCT ARRAY 2 COIL 68UH SMD
(In US Dollars)
500 pcs
Data sheet
Tolerance:±20%
Size / Dimension:0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Package / Case:Nonstandard
Other Names:732-2329-2
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance - Connected In Series:272µH
Inductance - Connected In Parallel:68µH
Height:0.335" (8.50mm)
Detailed Description:Shielded 2 Coil Inductor Array 272µH Inductance - Connected in Series 68µH Inductance - Connected in Parallel 215 mOhm Max DC Resistance (DCR) - Parallel 1.35A Nonstandard
DC Resistance (DCR) - Series:-
DC Resistance (DCR) - Parallel:215 mOhm Max
Current Saturation - Series:1.5A
Current Saturation - Parallel:3A
Current Rating - Series:675mA
Current Rating - Parallel:1.35A