Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 744870100 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 744870100
Manufacturer Wurth Electronics
Description INDUCT ARRAY 2 COIL 10UH SMD
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 4400 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
500 pcs
Data sheet
Tolerance:±20%
Size / Dimension:0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Shielding:Shielded
Series:WE-DD
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Nonstandard
Other Names:732-2326-2
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Number of Coils:2
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:14 Weeks
Inductance - Connected In Series:40µH
Inductance - Connected In Parallel:10µH
Height:0.335" (8.50mm)
Detailed Description:Shielded 2 Coil Inductor Array 40µH Inductance - Connected in Series 10µH Inductance - Connected in Parallel 44 mOhm Max DC Resistance (DCR) - Parallel 2.7A Nonstandard
DC Resistance (DCR) - Series:-
DC Resistance (DCR) - Parallel:44 mOhm Max
Current Saturation - Series:3.5A
Current Saturation - Parallel:7A
Current Rating - Series:1.35A
Current Rating - Parallel:2.7A