Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 74437429203470 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 74437429203470
Manufacturer Wurth Electronics
Description WE-HCF LITZ SMD HIGH CURRENT IND
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 18 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs50 pcs100 pcs270 pcs
Data sheet
Type:Wirewound
Tolerance:±20%
Supplier Device Package:2920
Size / Dimension:1.102" L x 0.984" W (28.00mm x 25.00mm)
Shielding:Shielded
Series:WE-HCF
Ratings:-
Q @ Freq:-
Packaging:Bulk
Package / Case:Nonstandard
Other Names:732-11707
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material - Core:Manganese Zinc Ferrite
Manufacturer Standard Lead Time:14 Weeks
Inductance Frequency - Test:100kHz
Inductance:47µH
Height - Seated (Max):0.807" (20.50mm)
Frequency - Self Resonant:7.5MHz
Features:-
Detailed Description:47µH Shielded Wirewound Inductor 12A 19.3 mOhm Nonstandard
DC Resistance (DCR):19.3 mOhm
Current Rating:12A
Current - Saturation:13.5A