743C083183JTR
CTS Electronic Components
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 743C083183JTR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 743C083183JTR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 743C083183JTR |
|---|---|
| Manufacturer | CTS Electronic Components |
| Description | RES ARRAY 4 RES 18K OHM 2008 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±5% |
|---|---|
| Temperature Coefficient: | ±200ppm/°C |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.200" L x 0.079" W (5.08mm x 2.00mm) |
| Series: | 743 |
| Resistor-Ratio-Drift: | - |
| Resistor Matching Ratio: | - |
| Resistance (Ohms): | 18k |
| Power Per Element: | 100mW |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Package / Case: | 2008, Concave, Long Side Terminals |
| Other Names: | 743-083-183J 743-083-R183CT 743-083-R183CT-ND 743083183J 743C083183J 743C083183JCT |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Number of Resistors: | 4 |
| Number of Pins: | 8 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Height - Seated (Max): | 0.028" (0.70mm) |
| Detailed Description: | 18k Ohm ±5% 100mW Power Per Element Isolated 4 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 2008, Concave, Long Side Terminals |
| Circuit Type: | Isolated |
| Applications: | - |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 743C083183JTR, use the request quote form to request 743C083183JTR pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 743C083183JTR.The price and lead time for 743C083183JTR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 743C083183JTR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
