74381
Wiha
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 74381 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 74381 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 74381 |
|---|---|
| Manufacturer | Wiha |
| Description | HEX INCH POWER BIT 3/32 X 50MM 2 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Not applicable / Not applicable |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $8.38 | |||||
Specifications
Data sheet
| Weight: | 0.07 lb (31.75g) |
|---|---|
| Tool Type: | Bit, Power |
| Tip - Type: | Hex |
| Tip - Size: | 3/32" |
| Series: | - |
| Quantity: | 2 |
| Other Names: | 431-2057 74381-ND |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 2 Weeks |
| Length - Overall: | 2.00" (50.8mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Not applicable / Not applicable |
| Features: | Chamfered End, Impact Resistant |
| Drive Size: | 1/4" |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 74381, use the request quote form to request 74381 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 74381.The price and lead time for 74381 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 74381.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation



