742C163333JP
CTS Electronic Components
742C163333JP
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 742C163333JP with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 742C163333JP
Manufacturer CTS Electronic Components
Description RES ARRAY 8 RES 33K OHM 2506
(In US Dollars)
4000 pcs8000 pcs12000 pcs28000 pcs100000 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.252" L x 0.063" W (6.40mm x 1.60mm)
Series:742
Resistor-Ratio-Drift:-
Resistor Matching Ratio:-
Resistance (Ohms):33k
Power Per Element:62.5mW
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:2506, Concave, Long Side Terminals
Other Names:742C163333JPTR
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Number of Resistors:8
Number of Pins:16
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:26 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)
Detailed Description:33k Ohm ±5% 62.5mW Power Per Element Isolated 8 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 2506, Concave, Long Side Terminals