742C083394JP
CTS Electronic Components
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 742C083394JP with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 742C083394JP with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 742C083394JP |
|---|---|
| Manufacturer | CTS Resistor Products |
| Description | RES ARRAY 4 RES 390K OHM 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 25000 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.006 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Breakdown: | 0603 |
|---|---|
| Thickness (Max): | ±200ppm/°C |
| Temperature Coefficient: | Isolated |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
| Series: | 742 |
| RoHS Status: | Tape & Reel (TR) |
| Ripple Current - Low Frequency: | - |
| Power Per Element: | 4 |
| Polarization: | 1206 (3216 Metric), Concave, Long Side Terminals |
| Output Power: | 62.5mW |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 10 Weeks |
| Manufacturer Part Number: | 742C083394JP |
| Height - Seated (Max): | 0.028" (0.70mm) |
| Expanded Description: | 390k Ohm ±5% 62.5mW Power Per Element Isolated Resistor Network/Array ±200ppm/°C 1206 (3216 Metric), Concave, Long Side Terminals |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | ±5% |
| Description: | RES ARRAY 4 RES 390K OHM 1206 |
| Board Material: | 8 |
| Bandwidth: | 390k |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 742C083394JP, use the request quote form to request 742C083394JP pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 742C083394JP.The price and lead time for 742C083394JP depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 742C083394JP.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
