742C083392JP
CTS Electronic Components
742C083392JP
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 742C083392JP with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 742C083392JP
Manufacturer CTS Electronic Components
Description RES ARRAY 4 RES 3.9K OHM 1206
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs50 pcs
100 pcs250 pcs500 pcs1000 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Resistor Matching Ratio:-
Resistance (Ohms):3.9k
Power Per Element:62.5mW
Packaging:Original-Reel®
Package / Case:1206 (3216 Metric), Concave, Long Side Terminals
Other Names:742C083392JPDKR
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)
Detailed Description:3.9k Ohm ±5% 62.5mW Power Per Element Isolated 4 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 1206 (3216 Metric), Concave, Long Side Terminals