742C0833322FP
CTS Electronic Components
742C0833322FP
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 742C0833322FP with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 742C0833322FP
Manufacturer CTS Electronic Components
Description RES ARRAY 4 RES 33.2K OHM 1206
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Resistor Matching Ratio:-
Resistance (Ohms):33.2k
Power Per Element:62.5mW
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1206 (3216 Metric), Concave, Long Side Terminals
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)
Detailed Description:33.2k Ohm ±1% 62.5mW Power Per Element Isolated 4 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 1206 (3216 Metric), Concave, Long Side Terminals