73929-0003
Affinity Medical Technologies - a Molex company
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 73929-0003 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 73929-0003 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 73929-0003 |
|---|---|
| Manufacturer | Affinity Medical Technologies - a Molex company |
| Description | CABLE SFP 20POS MALE-MALE 5M |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | 50 pcs | 100 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $98.46 | $92.672 | $89.776 | $83.984 | $79.35 | |
Specifications
Data sheet
| Wire Gauge: | - |
|---|---|
| Usage: | External |
| Shielding: | Unshielded |
| Series: | - |
| Other Names: | 073929-0003 073929-0003-E 0739290003 0739290003-E 73929-0003-E 739290003 739290003-E WM2083 |
| Operating Temperature: | - |
| Number of Positions: | 20 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 20 Weeks |
| Length: | 16.40' (5.00m) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Gender: | Male to Male |
| Frequency - Max: | - |
| Features: | Passive, Pull Tab |
| Fastening Type: | Latch Lock, Push-Pull |
| Detailed Description: | 20 Position SFP Plug to Plug 16.40' (5.00m) Black Unshielded |
| Current - Max/Contact: | 500mA |
| Connector Type: | Plug to Plug |
| Color: | Black |
| Cable Type: | Round, Twin Axial |
| Cable Connectors: | SFP |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 73929-0003, use the request quote form to request 73929-0003 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 73929-0003.The price and lead time for 73929-0003 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 73929-0003.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

