736W-B/301
Fan-S Division / Qualtek Electronics Corp.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 736W-B/301 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 736W-B/301 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 736W-B/301 |
|---|---|
| Manufacturer | Fan-S Division / Qualtek Electronics Corp. |
| Description | CIR BRKR THRM 15A 125VAC ROCKER |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 5 pcs | 10 pcs | 50 pcs | 100 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $3.39 | $3.274 | $3.162 | $2.484 | $2.033 | |
| 250 pcs | 500 pcs | 1000 pcs | 5000 pcs | ||
| $1.976 | $1.694 | $1.581 | $1.411 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage Rating - AC: | 125V |
|---|---|
| Series: | - |
| Other Names: | 736W-B/301-ND Q1031 |
| Number of Poles: | 1 |
| Mounting Type: | Panel Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 17 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Illumination Voltage (Nominal): | - |
| Illumination: | Red |
| Current Rating: | 15A |
| Breaker Type: | - |
| Actuator Type: | Rocker |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 736W-B/301, use the request quote form to request 736W-B/301 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 736W-B/301.The price and lead time for 736W-B/301 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 736W-B/301.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation




