7366
Keystone Electronics Corp.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 7366 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 7366 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 7366 |
|---|---|
| Manufacturer | Keystone Electronics Corp. |
| Description | SPACER MOUNTS LED T-1 .380" |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 50 pcs | 100 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.21 | $0.192 | $0.144 | $0.133 | ||
| 250 pcs | 1000 pcs | 2500 pcs | 5000 pcs | ||
| $0.118 | $0.092 | $0.085 | $0.082 | ||
Specifications
Data sheet
| Series: | - |
|---|---|
| Other Names: | 36-7366 7366K 7366K-ND |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Material: | Nylon |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 6 Weeks |
| Length: | 0.380" (9.65mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| LED: | T1 |
| Detailed Description: | T1 LED Standoff Natural Nylon 0.380" (9.65mm) |
| Color: | Natural |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 7366, use the request quote form to request 7366 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 7366.The price and lead time for 7366 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 7366.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation



