7341
JKL Components Corporation
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 7341 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 7341 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 7341 |
|---|---|
| Manufacturer | JKL Components Corporation |
| Description | LAMP INCAND RT-1.75 MIDG FLA 28V |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 100 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.425 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage Rating: | 28V |
|---|---|
| Type: | Incandescent |
| Series: | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 10 Weeks |
| MSCP (Mean Spherical Candle Power): | 0.65 |
| Lens Style: | Round with Domed Top |
| Lens Size: | RT-1 3/4 |
| Lead Style: | Midget Flange |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Incandescent Lamp Clear 28V Round with Domed Top, T-1 3/4 Midget Flange |
| Color: | Clear |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 7341, use the request quote form to request 7341 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 7341.The price and lead time for 7341 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 7341.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


