734
Keystone Electronics Corp.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 734 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 734 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 734 |
|---|---|
| Manufacturer | Keystone Electronics Corp. |
| Description | GROMMET 0.125" RUBBER BLACK |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 50 pcs | 100 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $1.55 | $0.964 | $0.869 | $0.832 | ||
| 250 pcs | 1000 pcs | 2500 pcs | 5000 pcs | ||
| $0.756 | $0.635 | $0.567 | $0.529 | ||
Specifications
Data sheet
| Series: | - |
|---|---|
| Panel Thickness: | 0.062" (1.57mm) |
| Panel Cutout Dimensions: | Circular - 0.437" (11.10mm) |
| Other Names: | 36-734 734K 734K-ND |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Material Flammability Rating: | - |
| Material: | Rubber |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 6 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS non-compliant |
| For Use With/Related Products: | Cable, Wires |
| Features: | - |
| Diameter - Inside: | 0.125" (3.18mm) |
| Detailed Description: | Circular - 0.437" (11.10mm) Grommet 0.125" (3.18mm) Black |
| Color: | Black |
| Bushing, Grommet Type: | Grommet |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 734, use the request quote form to request 734 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 734.The price and lead time for 734 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 734.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

